Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Jedną ze specjalnych opcji, które przygotowaliśmy dla Państwa, jest tłumaczenie dokumentów samochodowych. To w ostatnich latach bardzo potrzebna usługa, która związana jest z częstym sprowadzaniem aut z zagranicy, z których większość trafia do Polski z Niemiec. Specjalizujemy się właśnie w tłumaczeniach specjalistycznych i przysięgłych z języka niemieckiego, dlatego możemy Państwu pomóc w skutecznym przeprowadzeniu rejestracji auta w kraju.

Stosowane przepisy

Regulacje prawne porządkujące tłumaczenie dokumentów samochodu z Niemiec zostały zawarte w stosownym rozporządzeniu, wydanym przez Ministra Infrastruktury. Urzędowo respektowane są jedynie tłumaczenia papierów samochodowych, które zostały dokonane przez posiadających odpowiednie uprawienia przysięgłych tłumaczy dokumentów samochodowych. Urzędnik, który dokonuje rejestracji pojazdu w Polsce, musi otrzymać papiery z przełożonymi niezbędnymi danymi.

Rodzaje tłumaczonych niemieckich dokumentów samochodowych

Przygotowaliśmy dla Państwa ofertę, która obejmuje komplet papierów samochodowych, co zostało przez nasze biuro wycenione na 100 złotych. W ramach tej oferty przede wszystkim proponujemy tłumaczenie:

  • dowodu rejestracyjnego – najważniejszego dokumentu związanego z posiadaniem auta,
  • karty pojazdu – jest to świadectwo, które w przypadku auta zza zachodniej granicy powinno zostać nam przekazane podczas podpisywania umowy,
  • umowy kupna pojazdu lub innego oficjalnego poświadczenia dokonanej transakcji, które mogą być stworzone tylko w języku niemieckim lub w obu językach, co wymaga również odpowiedniego potwierdzenia, że wersje są identyczne. Wykonanie tej czynności już w momencie kupna auta zaoszczędza czas, a także pieniądze,
  • inne zaświadczenia lub papiery, które są konieczne w przypadku rejestracji pojazdu sprowadzonego z Niemiec przede wszystkim w Rzeszowie i okolicach.

Dodatkowe możliwości

Oprócz wykonywania tłumaczeń kompletu niemieckich dokumentów samochodowych, możliwe jest dokonanie translacji poszczególnych papierów rejestrowanego auta. Wówczas zachęcamy do indywidualnego kontaktu, podczas którego wypracujemy spersonalizowaną ofertę dotyczącą Państwa potrzeb.

Przekazanie dokumentów

Zapewniamy Państwu wybór kilku możliwości dostarczenia nam treści dokumentów, które mamy następnie przełożyć. Można tego dokonać w wygodny sposób za pośrednictwem środków elektronicznych, zarówno w formie zeskanowanej, jak i tekstu przygotowanego w formie tekstowej. Oczywiście można również przekazać nam papiery osobiście, na terenie naszego biura w Boguchwale.